Blog > Komentarze do wpisu

Jak ubrać się, aby czuć się dobrze?

Biurowa moda zmienia się równie szybko jak w innych dziedzinach mody, no prawie tak szybko. Kiedyś obowiązywały głównie nudne szare albo beżowe garsonki i zapięte na wszystkie guziki białe bluzki dziś mamy już o wiele większą swobodę, co nie znaczy, że takich miejsc, gdzie obowiązują sztywne zasady dziś nie mamy. Oczywiście w wielu firmach obowiązkowy jest strój, który będzie spójny z jej wizerunkiem i to jak najbardziej jest uzasadnione w miejscach takich jak sieciowe hotele, restauracje czy inne duże firmy i korporacje.

Czasem jest to strój który zapewnia firma, czyli identyczny jak mają inni pracownicy tylko w dobrym i odpowiednim rozmiarze, a czasem pracownik otrzymuje jedynie wytyczne, które zresztą są dość jasne i klarowne i nie pozostawiają zbyt dużego pola do popisu. Taki pracownik kupuje sobie sam ubrania, przeważnie za firmowe pieniądze. Ale musi spełnić pewne zasady. To szybko zazwyczaj wchodzi w krew i nie ma żadnego problemu z kupieniem odpowiednich rzeczy. Jeśli jednak nie ma ani specjalnych uniformów, ani wytycznych sztywno zarządzonych jeśli chodzi o strój to biurowa moda kwitnie. Obecnie mamy ogromny wybór fasonów, kolorów oraz materiałów, z których można uszyć porządne ubrania biurowe w modnym stylu. Wybieramy najczęściej to, w czym dobrze się czujemy i zakładamy do pracy zamiast sztywnych żakietów czy marynarek zwiewną bluzkę i spódnicę. Taki zestaw może równie elegancko i stosownie wyglądać. Moda w biurze musi mieć jednak swoje granice. Właściwie wyznaczają je sami ludzie, no i troszkę konwenanse i tradycja. Współpracownicy nie mogą mieć nic przeciwko Twojemu ubiorowi na co dzień, nie warto szaleć maksymalnie, bo jeśli bardzo nasz strój denerwuje kogoś, to większa szansa na to, że będzie coś chciał  z tym robić.

moja sukienka

Fajny strój dla sekretarki: http://podkoldra.pl/2013/10/opowiadanie-rekompensata/

Dotyczy to głównie zbyt wyzywających strojów, wydekoltowanych bluzek czy mini spódniczek. Może również drażnić bardzo oryginalny, kolorowy czy idący mocno w jednym kierunku styl. Należą do nich takie jak hipisowski czy hip-hopowy. Takie ubrania nie nadają się do pracy w biurze i mogą odciągać uwagę od naszych kompetencji. Oczywiście posiadanie swojego stylu jest jak najbardziej wskazane, ale można podkreślić go czasem jednym, dyskretnym dodatkiem.

niedziela, 20 lipca 2014, modaizy

Polecane wpisy

  • Odzież dla dzieci w sieci

    Jaki w czasach kryzysu jest lepszy pomysł na własny biznes, jeżeli nie sklep internetowy z ciuszkami dla dzieci? W czasach kryzysu, w sezonie 2014 mają być mod

  • Moda biurowa nie musi być nudna

    Witam wszystkich na moim blogu z odzieżą w stylu biurowym. Odzież biurowa jako temat blogerek modowych jest raczej zaniedbywana, co jak sądzę wynika z tego, że